V prezidentské soutěži se zjevila další relevantní figura. Je to trojnásobný ministr, diplomat, herec a člověk, kterého využil Andrej Babiš jako marketingový tahák, když zakládal hnutí ANO – Martin Stropnický. Jak se Stropnický, v současné době velvyslanec v Izraeli, v debatách, kdo by mohl kandidovat na Hrad, ocitl? A jaké by byly jeho šance?

Důvodem úvah o kandidatuře Stropnického je samozřejmě lavírování Andreje Babiše, zda má do souboje o Hrad jít sám, nebo raději někoho vyslat místo sebe. Babišův problém spočívá v tom, že má sice hodně příznivců, ale ještě více zásadních odpůrců, což jsou pro dvoukolovou prezidentskou volbu mizerné karty. Dosavadní průzkumy předsedovi ANO říkají, že by sice zhruba se třiceti procenty hlasů vyhrál první kolo volby, ale v druhém by jasně prohrál, přibližně v poměru 45 : 55 jak s Petrem Pavlem, tak s Danuší Nerudovou. Takže Babiš stále neví, zda do riskantního podniku jít, a v centrále ANO se vymýšlí, kdo by, v případě, že cukne, mohl fungovat nejlépe jako jeho substitut.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.