V lednu se experti České národní banky báli tradičního novoročního přeceňování. Oprávněně. Zdražovalo se tehdy tak rychle, že se Česko dostalo na hranu pádivé inflace, tedy situace, kdy ceny rostou meziročně dvouciferným tempem.
Od té doby se z inflace ekonomika nevymanila. Naopak, zabředávala do ní hlouběji a hlouběji. Podle statistiky zveřejněné v úterý přišlo v září další zdražování, po kterém je cenová hladina o 18 procent výš než před rokem. A to je posttransformační rekord. Vedle dopadu drahých energií, především plynu, ve statistice vidíme, že se znovu hromadně přeceňovalo. Tentokrát v sektoru, jemuž začala sezona – tedy ve školství.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









