Vypracovali projekt nového terminálu pražského letiště, jeho správa ho však dala do šuplíku. A později jej dala k dopracování jiným architektům, kteří se pod dílo podepsali. Původní autoři – architekti Michal Brix a Petr Franta – se kvůli tomu už 22 let soudí s letištěm. A byť už soudy pravomocně potvrdily, že došlo ke zneužití díla, zbývá stále vyjasnit, jaké má dvojice architektů dostat odškodné. Případ chtěl tuto středu definitivně ukončit Vrchní soud v Praze. Ale nemohl.

Soudní znalec Jan Sapák nebyl schopen doložit, jak spočítal objem stavebních prací, od nichž se vypočítá licenční poplatek za užití díla, tedy odškodné. „Ještě se mi nestalo, abychom ani po písemném doplnění neměli odpovědi na zadanou znaleckou otázku,“ kroutil hlavou předseda senátu Jiří Čurda. Právě kvůli znalci se jednání muselo již třikrát odročit.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.