Turecká Antalya je v říjnu prakticky ráj. Už není vyčerpávající vedro, moře je ještě teplé, davy turistů opadly a nešlapete si na pláži po hlavách. Obzvláště to ocení penzisté, protože letní vysoké teploty nejsou dobré na srdce. Dostat se z Ruska do Antalye se dá bez víza. Dříve to bylo i levné, zhruba 200 eur na člověka. Dnes letenka Moskva–Antalya stojí skoro tisíc eur. Nicméně dala bych ještě více, aby se naše cesta tam vůbec neodehrála.

Do Antalye jsme se synem přijeli, abychom se setkali s mými rodiči, občany Ruské federace. Mému otci je 79 let, matce 73. Poté co Česko přestalo vydávat Rusům turistická víza a skončily přímé lety a mně v Rusku hrozí v kterýkoliv okamžik trestní stíhání kvůli „diskreditaci ruské armády“ (tedy za to, že „zvláštní vojenskou operaci“ nazývám válkou), zůstalo Turecko jednou z nemnoha zemí, kde se můžeme setkat.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nahlédněte do zákulisí dění v Evropě a sledujte českou stopu v Bruselu. Odebírejte nejlepší newsletter v Česku věnovaný EU Ředitelé Evropy. Připravují ho pro vás každý týden Ondřej Houska a Kateřina Šafaříková.