Přestože dlouhodobě kritizuje prezidenta Miloše Zemana, tak by přijal jeho pozvánku na předávání státních vyznamenání. Zároveň senátor Pavel Fischer říká, že jako hlava státu by zval i lidi, s nimiž nesouhlasí. „Václav Havel svoje oponenty, mezi nimiž byl třeba i Miloš Zeman, také zval,“ líčí Fischer, který na Hradě pro prvního českého prezidenta pracoval. A nyní se bude po pěti letech opět ucházet sám o Hrad. V rozhovoru pro HN hodnotí éru odcházející hlavy státu nebo mluví o svém vztahu k LGBT+ komunitě. Při posledních prezidentských volbách prohlásil, že by nejmenoval homosexuála, lesbu nebo pedofila ústavním soudcem. Letos v Deníku N uvedl, že kdyby povolil manželství stejnopohlavních párů, bude se obchodovat s dětmi.

HN: Po pěti letech jsou tady prezidentské volby a zase musíte vysvětlovat svůj výrok směrem k homosexuální menšině. Nepocítil jste déjà vu?

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.