Že v čele českého žebříčku nejbohatších lidí stojí žena, je neobvyklé i na světové poměry. Ve většině takových seznamů jsou muži nejen na prvním místě, ale celkově jim výrazně dominují. I ve stovce nejbohatších Čechů a Slováků loni podle časopisu Euro bylo pouze šest žen. První příčku přitom obsadila Renáta Kellnerová za tragických okolností. Spolu s rodinou zdědila po zesnulém manželovi investiční impérium PPF. S dětmi drží 98,9 procenta skupiny a hodnota jejího majetku čítá podle odhadů českého časopisu Forbes 382,9 miliardy korun.

Ženy se k majetku a velkým penězům v Česku dostávají díky dědictví čím dál častěji a tento trend bude podle odborníků i nadále pokračovat. Vyplývá to z analýzy NextŽeny, kterou zpracovala největší česká advokátní kancelář Havel & Partners ve spolupráci s výzkumnou agenturou SC&C. I když nyní vlastní většinu bohatství muži, model dědického transferu majetku nejbohatších českých a slovenských rodin a největších rodinných firem ukázal, že v budoucnu by mohlo dojít k přesunu 48 až 70 procent bohatství do rukou žen.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.