Co odpovíte na otázku v titulku? Nic? Je to na nás příliš složité, nepřehledné, už moc dlouhé, tolik nových jmen…; jde tam spíše o osobní spory, animozity, méně o ideje, hodnoty…

To všechno je pravda. Také lze ovšem s Kosatíkem říci, že slovenské politické děje jsou mnohem dynamičtější, dramatičtější než naše – z krize do krize, z euforie do zklamání. Také tam už ale mají za sebou nejméně úlevné katarze, kterým ovšem musely předcházet právě krajně nebezpečné krize (katarze nejsou nikdy zadarmo, dodávám já.) Překonané krize a „odměny“ za ně, katarze, dodaly Slovákům dlouho chybějící sebevědomí, dosud největší jejich „národní manko“.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se