Muž za objektivem se skoro pět minut bezcílně prochází po skateparku v pražských Řeporyjích. Zabírá hlavně kaluže po dešti, prázdný prostor a láká na tiskovou konferenci uchazeče o prezidentský úřad Pavla Trávníčka. Nejde však o známého herce, ale o čerstvého čtyřicátníka, jenž se profiluje jako absolvent telekomunikační střední školy, který se celý život „vrtá v počítačích“. A v posledních letech začal s přáteli natáčet recesistická videa převážně z hospody na platformu Twitch.tv, kde kritizuje a paroduje dezinformační scénu.

Na tiskovou konferenci mu dorazí jen náhodný kolemjdoucí, který se chce schovat před deštěm. Na Twitteru má tři sledující a na transparentním účtu necelé dva tisíce korun. Přesto chce kandidovat na Hrad.

I takové tváře lze nalézt mezi 21 uchazeči o prezidentskou funkci, kteří na ministerstvo vnitra k úterý 8. listopadu podali přihlášky pro zúčastnění se prezidentských voleb.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.