V prezidentské kampani se mi zatím daří všechno. Začátek mohl působit podivně, ale to byl cíl, tvrdí matematik, podnikatel a filantrop Karel Janeček. Byť prezidentský kandidát v rozhovoru pro HN připouští, že má za sebou i dílčí neúspěchy – jako je průzkum agentury Median z tohoto pondělí, který mu přisoudil jen 1,5 procenta hlasů.

HN: Do voleb jste sesbíral 70 tisíc podpisů od veřejnosti. Snažil jste se ještě účast pojistit podpisy v Senátu, kde jste minulý týden byl?

Mám dostatečnou rezervu, 70 tisíc podpisů je výrazně víc, než jsem čekal. Jinak jsem nikdy neřekl, že půjdu do Senátu, protože mám problém se sběrem. Moje strategie byla ověřit si reakce senátorů a jejich postoje předtím, než budu zvolen. Navíc jsme zjistili, že nelze odevzdávat zároveň senátní a jiné podpisy, musíte si vybrat. Takže kdybychom u veřejnosti sesbírali třeba jen 55 tisíc podpisů a zároveň jsme měli senátory, tak bychom asi neriskovali. Ale když se nám jich podařilo 70 tisíc, tak se o tom nemusíme bavit.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.