Desetitisíce lidí, kterým v příštím roce končí fixace hypotéky, stojí před nelehkou volbou. Mají refinancovat hypotéku a refixovat svoji sazbu co nejdříve v očekávání dalšího zdražování? Nebo je lepší naopak vyčkat a spoléhat, že sazby brzy poklesnou? Česká národní banka po nástupu nové rady se zvyšováním základní úrokové sazby přestala. Inflace, proti které bojuje, však stále zůstává vysoká. A otázka je, kam se vyvine cena peněz na mezibankovním trhu, tedy klíčového faktoru, podle něhož banky upravují úroky klientům.

Jak postupovat, abyste zbytečně neplatili víc, než je nezbytně nutné, nastiňuje šestice expertů, kterým HN položily tři otázky:

1. Co byste doporučili klientům, kterým v příštím roce končí fixace hypotéky? Radili byste spíše refixovat co nejdříve anebo vyčkat až do poslední chvíle?

2. Kde se budou hypoteční sazby pohybovat příští rok?

3. Myslíte si, že se dostaneme do situace, kdy se průměrný měsíční nájem v podstatě dorovná průměrné měsíční splátce hypotéky?

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.