Televize Nova a Prima odmítly nabídku České televize na vysílání společné prezidentské debaty. Dalo se to očekávat, spojení těchto tří naprosto odlišných vesmírů je těžko představitelné. Kavčí hory přelomovou nabídku vysvětlovaly tím, že by to bylo funkční řešení vstřícné k divákům, kteří budou před volbami dostávat roztříštěné informace z desítek zdrojů.

Mnohem pravděpodobnější vysvětlení je však na jiném místě stejného tiskového prohlášení. České televizi nepotvrdil účast v jejích debatách Andrej Babiš. Soudě podle jeho veřejných vyjádření má obě komerční stanice radši než veřejnoprávní médium, které o něm, jeho politice a podnikání opakovaně vysílalo kritické reportáže. Nepřišel ani do Interview ČT24, ve kterém jsou rozhovory s prezidentskými kandidáty ve formátu jeden na jednoho.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.