Veřejná doprava ve velkých českých městech nekolabuje jen díky přesčasům řidičů a brigádníkům, často i v důchodovém věku. Jejich ochota v dopravních podnicích pracovat ale může brzy skončit, minimálně v Praze.
„Je nás opravdu málo, do tohoto zaměstnání jsem s tím ale nastupoval. Věděl jsem, že budu mít celou řadu přesčasů, že mi vedoucí budou psát během volna, jestli nemůžu vzít vypadlou směnu. Občas nám vypomáhají zaměstnanci z dílen, kteří vezmou některé směny,“ říká řidič autobusů u pražského dopravního podniku Jan Pospíšil. Ve firmě pracuje pět let.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









