Kdyby Tom Keatinge mohl radit západním vládám, jak ještě lépe utužit sankce proti Rusku, doporučil by nikoli přijetí nových balíčků, ale prověření, zda je to, co už bylo přijato, opravdu uvedeno do praxe. „Sankční kbelík je pořád dost děravý,“ říká Keatinge. Londýn už podle něj nebude pro ruské oligarchy a jejich peníze tak přívětivé místo jako dosud, i když i britští politici si podle něj musí uklidit a zpřísnit kontrolu špinavých či podezřelých peněz. Keatinge vede v předním britském bezpečnostním a obranném think-tanku RUSI program mapující špinavé peníze a boj proti nim. V Praze byl minulý týden na seminářích s českými experty.
HN: Fungují podle vás západní sankce proti Rusku?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









