Z automobilového trhu konečně přicházejí pro zákazníky dobré zprávy. Čekací doby a lhůty pro dodání aut z továren se postupně zkracují. Má to především dva důvody: situace ve výrobnách se zlepšuje a automobilky nové vozy chrlí rychleji než před pár měsíci, zároveň ale prudce padá poptávka ze strany domácností.

Prodejci a automobilky se budou muset v následujících měsících vypořádat s tím, že si lidé dvakrát rozmyslí, jestli chtějí v době vysoké inflace, drahých energií a probíhající topné sezony své úspory vložit do drahého auta, na které budou navíc klidně i rok čekat. Firmy sice nové vozy stále objednávají a drží cash flow automobilek, výrazné ochlazení poptávky ze strany soukromých osob však potvrzují všichni oslovení prodejci. Dokládají to i čísla ze Svazu dovozců automobilů.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.