Každý, kdo nezvládá platit své dluhy a vyhlásí osobní bankrot, by už příští rok mohl požádat o kratší oddlužení. Místo pěti let bude trvat jen tři roky. Soudce „bankrotáři“ na začátku podle jeho příjmů určí, jak velkou částku musí svým věřitelům za tu dobu zaplatit, a pokud to dlužník zvládne, zbylé závazky mu stát odpustí.
Přestože tuto novinku kritizují advokáti, byznys nebo starostové obcí, ve sněmovně má návrh zelenou. Podporují ho nejen zástupci vládní koalice, ale i nejsilnějšího opozičního hnutí ANO. Poslanci pouze nyní řeší, jak během této kratší doby nad dlužníky alespoň zpřísnit dohled.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









