Je to zdánlivě jen formální změna, ale na řidiče vyjíždějící z Prahy na Brno či ty, kteří se do Prahy naopak vrací, má výrazný dopad. Stát si s hlavním městem k počátku roku vyměnil pět prvních kilometrů dálnice D1, která se tím změnila v rychlostní silnici 1. třídy.

V pětikilometrovém úseku od sjezdu na Spořilov po hranice Prahy těsně u Průhonic tak řidiči musí sundat nohu z plynu, protože se současně snížila maximální povolená rychlost ze 130 na 110 kilometrů v hodině.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se