Je to zdánlivě jen formální změna, ale na řidiče vyjíždějící z Prahy na Brno či ty, kteří se do Prahy naopak vrací, má výrazný dopad. Stát si s hlavním městem k počátku roku vyměnil pět prvních kilometrů dálnice D1, která se tím změnila v rychlostní silnici 1. třídy.
V pětikilometrovém úseku od sjezdu na Spořilov po hranice Prahy těsně u Průhonic tak řidiči musí sundat nohu z plynu, protože se současně snížila maximální povolená rychlost ze 130 na 110 kilometrů v hodině.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









