Při čtení tohoto článku by měli zbystřit všichni, kdo si koupili auto a uplatňují si odpočet na dani s argumentem, že jej používají ke svému podnikání. A rovněž ti, kteří občas vykážou více kilometrů či některé soukromé cesty vydávají za pracovní, aby si zvýšili sumu, kterou si jako náklad odečtou ze svých daní.

Ukázalo se, že záznamy z kamer u silnic totiž nemusí sloužit jen k odhalování viníků dopravních přestupků či hledání pachatelů trestné činnosti. Ale také ke kontrole, zda někdo nefalšuje knihu jízd. 

Nejvyšší správní soud totiž před dvěma týdny potvrdil, že i finanční správa může žádat policii o informace, kdy a kde se pohybovalo jaké auto. Policie totiž z uložených kamerových záznamů o provozu na dálnicích či jiných komunikacích umí vytáhnout registrační značky vozidel i místo a čas, kde byly zachyceny. A jak ukazuje čerstvý rozsudek, poskytnutí těchto informací správcům daně k tomu, aby odhalili případné daňové úniky, je v pořádku.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.