Při čtení tohoto článku by měli zbystřit všichni, kdo si koupili auto a uplatňují si odpočet na dani s argumentem, že jej používají ke svému podnikání. A rovněž ti, kteří občas vykážou více kilometrů či některé soukromé cesty vydávají za pracovní, aby si zvýšili sumu, kterou si jako náklad odečtou ze svých daní.

Ukázalo se, že záznamy z kamer u silnic totiž nemusí sloužit jen k odhalování viníků dopravních přestupků či hledání pachatelů trestné činnosti. Ale také ke kontrole, zda někdo nefalšuje knihu jízd. 

Nejvyšší správní soud totiž před dvěma týdny potvrdil, že i finanční správa může žádat policii o informace, kdy a kde se pohybovalo jaké auto. Policie totiž z uložených kamerových záznamů o provozu na dálnicích či jiných komunikacích umí vytáhnout registrační značky vozidel i místo a čas, kde byly zachyceny. A jak ukazuje čerstvý rozsudek, poskytnutí těchto informací správcům daně k tomu, aby odhalili případné daňové úniky, je v pořádku.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.