Je to otřepaný vtip a smutná pravda zároveň. Co lidé nejčastěji zadávají do Bingu, dvojky mezi internetovými vyhledávači? Heslo „Google“, tedy název jeho největšího konkurenta. Provozovatel Bingu Microsoft chce ale svůj vyhledávací nástroj z tohoto tragického údělu vysvobodit a myslí to zcela vážně. Proti svému hlavnímu sokovi vytáhl možná svoji vůbec nejsilnější zbraň – ChatGPT, jednu z nejchytřejších umělých inteligencí současnosti.

Tento inteligentní chatbot dokáže na většinu otázek poskytnout odpověď téměř nerozeznatelnou od lidské. Jeho propojením s Bingem chce Microsoft hledání na internetu proměnit z prostého zadávání klíčových slov na konverzaci s robotickým společníkem. Do tvůrce chatbota, amerického start-upu OpenAI, již dříve technologický gigant investoval miliardu dolarů (22,4 miliardy korun) a nyní hodlá přidat dalších deset (zhruba 224 miliard korun). ChatGPT zároveň plánuje propojit také s Wordem, PowerPointem či Excelem. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.