Dodavatel energií Nano Green nemá za sebou lehké období. Firma je jedním z těch dodavatelů, kteří své zákazníky vloni proti jejich vůli převedli na vysoce kolísavé, tzv. spotové tarify odvíjející se přímo od pohybu cen na burzách. Za to schytalo Nano ostrou kritiku a zhruba 1,5 tisíce klientů od podniku odešlo. To je pro malého dodavatele, který na vrcholu obsluhoval 7,5 tisíce odběrných míst elektřiny, velké číslo.

A přesto se kritizovanému dodavateli podařilo aspoň částečně trend zvrátit. Těsně v závěru loňského roku se Nanu podle jejího šéfa Davida Brožíka podařilo získat přes stovku nových klientů. Zlákalo je totiž to, za co se Nano Green ocitlo loni pod palbou: nabídka spotových tarifů. „Spotový tarif je nyní atraktivní, cena je pod vládní zastropovanou hranicí (pět tisíc korun),“ říká Brožík.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se