Majitelé bytů či domů se mají podílet na snížení schodku státního rozpočtu. Počítá s tím plán ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS). Ten hodlá i několikanásobně zvednout daň z nemovitosti, výtěžek by však nepřipadl obcím jako obvykle, ale také státu. Jeho zisky by mohly činit i miliardy korun ročně. Zatímco ekonomové vládní návrh podporují, starostové mluví o devastaci systému takzvaných sdílených daní.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








