Stále populárnější je zaměstnávání lidí „na dohodu“, což je pro firmy i pracovníky výhodnější – nemusí většinou platit sociální a zdravotní pojištění. Za deset let se více než zdvojnásobila částka, kterou podniky „dohodářům“ vyplatily na mzdách – na zhruba 56 miliard korun. Ti ale státu odvedli pojistné jen ze dvou miliard těchto výdělků. Vláda proto nyní hodlá pravidla podstatně zpřísnit.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











