Českým trhem s vozy cloumá kauza podvedených zákazníků společnosti KK AUTOinvest, na kterou míří trestní oznámení a žaloby. K jejím klientům patřili známí fotbalisté, hokejisté, umělci i vlivní podnikatelé. Její majitel, známý pražský obchodník Karel Klouda, byl na konci ledna nalezen mrtev nedaleko parkoviště na okraji Prahy. Podle policie zemřel bez cizího zavinění.

Od té doby se spustila lavina sporů, vozy jejich uživatelům odebírají různé zprostředkovatelské firmy, často se to děje za dramatických okolností přímo v provozu. „Myslím, že je to trochu součást obchodního modelu těchto firem. Být drsný,“ hodnotí aktuálně dění v ostře sledované kauze Martin Brix, šéf přední mezinárodní leasingové společnosti LeasePlan Česká republika.

Klouda auta svým klientům prodával za hotové, někdy na několik splátek, sám si je přitom pořizoval na leasing od různých partnerských firem. Těm ale zřejmě v určité fázi přestal platit. Právě tyto firmy se dnes o vozy nekompromisně hlásí. Problém zákazníků spočívá v tom, že vozidla na ně často nejsou přepsaná a ve velkých technických průkazech figurují právě nejrůznější zprostředkovatelské společnosti, které Kloudovi vozy dodávaly.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se