Česko razantně brojí proti emisní normě Euro 7 a přidávají se k němu i další státy. Ve Štrasburku se toto pondělí sešli ministři dopravy z některých členských států EU, kam je svolal právě ten český Martin Kupka (ODS). Po jednání prohlásil, že navržená norma je podle něj nerealistická a může mít i negativní dopad na životní prostředí. Kvůli emisní normě, která má vejít v platnost už v polovině roku 2025, podle něj hrozí, že ještě více zestárne vozový park v Česku, protože lidé budou auta déle držet. A to taková auta, která splňují mnohem starší emisní limity. 

„Výsledek jednání je pro Česko zcela pozitivní. Vytvořili jsme silné spojenectví pro rozumnější podobu Eura 7 a odmítnutí současného návrhu. Odložení návrhu je za nás naprosto nezbytný požadavek, ten současný návrh by byl vážným útokem na pracovní trh a ohrozilo by to celý autoprůmysl v Česku,“ řekl HN Kupka krátce po jednání.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.