Byla polovina února, když dostali zaměstnanci OpenAI překvapivý pokyn. „Rychle vydejte ven chatbota,“ cituje interní komunikaci The New York Times. Překvapení to bylo proto, že poslední roky tato společnost pracovala na novější verzi své umělé inteligence. Teď se měli vrátit ke starší variantě. A aby je nikdo z konkurence nepředběhl, tak o pouhých třináct dní později byl veřejnosti představen ChatGPT. Přestože šlo o dva roky starý model, zákazníky si získal extrémně rychle, psal programy, skládal zkoušky na prestižních vysokých školách.

Novější verzi chatbota, která měla být v plánech firmy tou první vydanou, představila OpenAI v úterý večer. Má přinést méně výmyslů a napíše klidně až 50 stran dlouhý text. Vývojáři navíc mohli využít zpětnou vazbu od milionů uživatelů narychlo vydaného modulu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás moderní technologie? To byste si neměli nechat ujít newsletter Týden s technologiemi, díky kterému dostanete do téměř pravidelného pátečního e-mailu to nejzajímavější dění a produktové novinky za celý týden.