Zprávy o umělé inteligenci přicházejí se stále prudší kadencí. Další velcí hráči vytahují své trumfy v panice, že zaostávají za stále populárnějším chatbotem ChatGPT, jehož tvůrce OpenAI je podporován i využíván technologickou velmocí Microsoftem. Svoji „kouzelnou hůlku“ do svých produktů urychleně zabudoval Google, firma, která peloton směřující k co nejobecnější umělé inteligenci dlouho vedla, ale teď si před OpenAI nadopovaným Bingem musí bránit i svůj původní vyhledávací byznys.

Čínský svět sítí kvůli záměrné izolaci a masivní cenzuře jede podle svých pravidel, ale globálním trendům neunikne, takže tamní internetový gigant Baidu spustil svého inteligentního bota. A to ještě ani není jasné, jak má odpovídat na otázky týkající se komunistických politiků včetně prezidenta Siho, což je v tamních podmínkách ožehavý problém.

Přibývá renomovaných bank či konzultantských firem, které svým zaměstnancům dávají „k ruce“ produkty postavené na umělé inteligenci. Jak by taky ne, když právě ChatGPT v nejnovější verzi dostupné právě týden dokázal složit náročné právnické testy lépe než 90 procent absolventů. 

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.