Růst úroků narazil na strop finanční stability (amerických) bank. Zvyšování sazeb asi čeká pauza, nebo dokonce couvnutí, i když inflační bolehlav zdaleka není vyřešen. Divoký bankovní březen sice nezastavil centrální bankéře z Frankfurtu, Washingtonu, Londýna a Curychu, aby opět zvedli sazby. Jestřábí komentáře už nejsou tak ostré a trhy započítávají, že růst sazeb je na zenitu a čeká nás pokles, v USA letos dohromady o 0,50 procenta.
Naplní-li se taková otočka v měnové politice, bude to v příkrém rozporu s doporučeními ekonomů, jak se vyhnout dlouhodobě vysoké inflaci a sazbám.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









