Když potřebují české menší a střední podniky financování, jdou zpravidla do banky. Zejména menší firmy ale podle Luďka Blahuta, jenž pracuje jako nájemný finanční ředitel, trpí tím, že se je banky snaží navléknout do předem připravených „krabicových“ řešení pro všechny. Ta ale nereflektují skutečné potřeby daného podniku. Přitom podle Blahuta někdy stačí obejít více bank a firma může dostat výrazně atraktivnější nabídku. 

Pracujete jako „hodinový finanční ředitel“; co to znamená a jakou pro to máte kvalifikaci?

Pracuji přes deset let jako nájemný manažer s úzkou specializací na firemní financování zejména malých a středních firem. Využívám své zkušenosti z obou stran barikády. V bankách jsem pracoval na obchodních pozicích i jako vrcholný manažer. Rukama mi prošla tisícovka žádostí o úvěr. Pracoval jsem ale také na pozici výkonného ředitele v logistické firmě. Bez těchto zkušeností bych dnes moji expertní službu nemohl nabízet.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.