Bývalého policistu elitní protikorupční jednotky a právníka Luďka Eichlera si na jaře 2018 vybral nový ředitel Správy železnic Jiří Svoboda za jednoho z nejbližších spolupracovníků. Jako ředitel jeho sekretariátu s platem přes devadesát tisíc korun měsíčně měl mimo jiné hlídat nakládání s penězi. Po necelém roce Svoboda odbor a funkci Eichlera zrušil – a to poté, co se ukázalo, že dvě Eichlerovy podřízené na nákupech různého zboží pro sebe rozkradly dva miliony korun. A Eichler tomu nejen přihlížel, ale fiktivní nákupy pro organizaci jim schvaloval ve velkém.

Jeho laxnost nyní definitivně potrestal Městský soud v Praze. Uložil mu peněžitý trest ve výši 450 tisíc korun. A také mu na dva roky zakázal působit ve funkcích, v nichž by zodpovídal za majetek státu. Rozsudek tak znamená i jeho stopku v práci pro Správu železnic. Eichler totiž po odhalení získal jiný lukrativní post s dohledem nad penězi – Svoboda jej udělal šéfem drážních hasičů.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.