Vrchní soud v Praze uzavřel letitý spor o elektřinu, kterou si před patnácti lety nakoupila Správa železnic od společnosti ČEZ, ale nakonec ji neodebrala. A tedy ani neuhradila. Soud toto úterý pravomocně rozhodl, že správce tuzemské železniční sítě, kterého vlastní stát, musí polostátní energetické firmě zaplatit ušlý zisk ve výši 727 milionů korun a k tomu takřka stejnou sumu na úrocích. Téměř s jistotou to přitom není poslední účet, protože na konečný verdikt čeká i sesterský spor týkající se dalšího období.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









