Správa železnic si před více než deseti lety objednala od firmy ČEZ elektřinu, kterou ale nakonec odmítla převzít. Dopravci na dráze, pro které byla určena, si ji totiž následně sami nakoupili o třetinu laciněji. Obě společnosti se od té doby přou, jestli měli správci drah za neodebranou elektřinu zaplatit. Teď je případ zase na začátku, kam ho už podruhé vrátil Nejvyšší soud.
Původně šlo o „pouhých“ 805 milionů korun, před dvěma lety ale sporná suma vinou úroků narostla na 1,3 miliardy. Obě firmy si přitom peníze po opačných rozhodnutích soudů už několikrát „přehodily“ mezi sebou.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









