Největší tuzemské investiční skupině PPF se v poslední době na bulharském telekomunikačním trhu příliš nedaří. Neuspěla v boji o bulharského poskytovatele placené televize a rychlého připojení k internetu Bulsatcom, když loni prohrála s bulharským telekomunikačním veteránem Spasem Rusevem.

Ve výroční zprávě za minulý rok pak telekomunikační část PPF – skupina PPF Telecom Group – připouští, že v ohrožení jsou také zajímavé frekvence pro sítě 5G, které jsou určené pro vysokorychlostní internet. Ty získala společnost skupiny PPF – Yettel Bulgaria, což je největší bulharský mobilní operátor.

Důvodem je, že uskupení bulharských provozovatelů pevného připojení – Mobile Alternative Communications (MAC) – napadlo u bulharských soudů soutěž na frekvence v pásmu 3600 MHz, kterou v roce 2021 organizovala bulharská Komise pro regulaci komunikací.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.