Fotbalový útočník Cristiano Ronaldo je podle magazínu Forbes nejvíce vydělávajícím sportovcem. Především díky angažmá v saúdském an-Nasru si za uplynulých dvanáct měsíců přišel před zdaněním a odečtením poplatků agentům na 136 milionů dolarů (asi 2,9 miliardy korun).

Osmatřicetiletý Ronaldo do Saúdské Arábie zamířil na konci prosince po nepovedeném návratu do Manchesteru United. S an-Nasrem podepsal lukrativní čtyřletou smlouvu s ročním příjmem 46 milionů dolarů. 

Dalších 90 milionů dolarů pětinásobný držitel Zlatého míče podle Forbesu vydělal „mimo hřiště“ díky řadě sponzorských smluv. Z prvního místa žebříčku Ronaldo sesadil Lionela Messiho z Paris St. Germain.

Kapitán úřadujících argentinských mistrů světa si přišel celkem na 130 milionů dolarů, na třetím místě se umístil Messiho spoluhráč z pařížského celku Kylian Mbappé. Francouzský kanonýr vydělal 120 milionů.

Na čtvrtém místě skončil nejlepší střelec v historii NBA LeBron James z Los Angeles Lakers (119,5 milionů) a první pětici největších sportovních boháčů uzavřel boxerský šampion Saúl Álvarez (110 milionů).

Za nimi se seřadily golfové hvězdy okruhu LIV Dustin Johnson (107) a Phil Mickelson (106). Osmý je basketbalista Stephen Curry z Golden State (100,4) a devátý je Roger Federer (95,1), přestože v září skončil s tenisem. Desátý je basketbalista Kevin Durant z Phoenixu (89,1).

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.