Jsou nejsilnější stranou vládní pětikoalice. A nejvíc také odnášejí, když se kabinetu premiéra a jejich předsedy Petra Fialy něco nepodaří. Hlavně v posledních měsících podle průzkumů občanští demokraté oslabují. Naposledy to potvrdil i nedělní průzkum agentury Kantar, který ODS přisoudil 17 procent hlasů – za dva měsíce to u zmíněné agentury znamená propad skoro o pět procentních bodů. A to ještě průzkum nebral v potaz minulý čtvrtek ohlášený vládní balíček úspor. Odborníci oslovení HN se shodují, že to bude právě ODS, na jejíž podpoře se balíček podepíše nejvíc. I proto, že před volbami slibovala nezvyšovat daně.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




