Na co myslí stoletý člověk? Na to, že napíše další dvě knihy. Tedy pokud se tento člověk jmenuje Henry Kissinger. V sobotu 27. května slaví sté narozeniny a stále úřaduje ve své kanceláři ve třiatřicátém patře mrakodrapu uprostřed newyorské čtvrti Manhattan. Jak se svěřil, v plánu má sepsání knih o umělé inteligenci a o tom, jakou roli hrají v mezinárodních vztazích aliance. Ale jinak si dělá spoustu starostí – s tím, že svět směřuje k válce mezi Spojenými státy a Čínou. Tedy k sebezničení.

Na světě nežije nikdo, kdo by měl se světovým děním více zkušeností než Kissinger – bývalý americký poradce pro národní bezpečnost a ministr zahraničí a v posledních desetiletích konzultant a analytik vyhledávaný státníky z celého světa. Včetně, donedávna, ruského prezidenta Vladimira Putina. A taky autor velmi úspěšných knih. Ta nejnovější ostatně
právě vyšla v českém překladu pod názvem Umění politické strategie.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nahlédněte do zákulisí dění v Evropě a sledujte českou stopu v Bruselu. Odebírejte jediný newsletter v Česku věnovaný unii Ředitelé Evropy. Připravují ho pro vás každý týden Ondřej Houska z Prahy a zpravodajka HN v Bruselu Kateřina Šafaříková.