Až 40 tisíc lidí by mělo dorazit na letošní ročník jednoho z největších hudebních festivalů, Rock for People, který ve čtvrtek začíná v Hradci Králové. Akce, která má letos rekordní rozpočet téměř 200 milionů korun, se snaží o co největší udržitelnost.

Během čtyř dnů konání bude využívat alternativní energetické zdroje, bezemisní dopravu, gastronomii opřenou o alternativní a rostlinné produkty nebo širokou recyklaci odpadů. „Ekologický aspekt je jedním z našich hlavních témat. Zaměřujeme se na něj v kampani i na sociálních sítích, zároveň motivujeme návštěvníky, aby se také chovali ekologicky,“ říká ředitel festivalu Michal Thomes.

Dvě festivalová pódia budou využívat zelenou energii: Conference Stage bude pohánět vodíkový generátor, na Solar Stage zase energii dodá sestava solárních panelů a bateriových systémů.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.