Kdo by se nechtěl zastat slabších, kterým se křivdí. Tím slabším může být třeba i miliardář a šéf nejsilnější politické strany v zemi, který je ale už rok a půl v opozici, prohrál prezidentské volby a teď mu ještě hrozí, že by nemohl vlastnit a ovládat média a firmy, které inkasují dotace či investiční pobídky.
Zařídit (nebo snad zavinit?) to má zákon, který „zastánci slabšího“ nazývají lex Babiš, protože právě na šéfa ANO Andreje Babiše je podle nich ušit. Nová pravidla mají platit od začátku roku 2024, z čehož bývalá ministryně spravedlnosti (za ANO) Helena Válková odvodila, že cílem změny prováděné v takovém chvatu je zbavit politika vlastnictví. Vlastnictví, které v případě největší české mediální společnosti Mafra platí už deset let.
Strašná křivda, že?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









