Petr Honzejk nedávno trefně popsal Českou republiku jako zemi chronicky neschopnou připravit se na budoucnost. Jak příprava konsolidačního balíčku až rok a půl poté, co se vláda chopila moci, tak panika ministra financí, který si po třech týdnech (!) od jeho schválení uvědomil, že „šetřit už musíme i letos“, jsou jenom dalšími důkazy, že jsme skutečně zemí, kde je „patmatovská“ improvizace národní zvyklostí. A že jsme onou kobylkou v Ezopově bajce o kobylce a mravencích, která tančí až do podzimu a v zimě kouká, že má hlad.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




