Trh s byty se už více než rok potýká s výraznou nejistotou. Zatímco během covidové pandemie zájem kupců rostl a developeři hlásili vyprodáno dlouho před dokončením projektů, nyní musí případné zájemce tvrdě přesvědčovat. Podle Dana Vaška, spoluzakladatele a výkonného ředitele realitního fondu Silverline Real Estate, však toto období potrvá už jen do příštího roku.
„Již akcelerující návrat poptávky na trh by nicméně podle mého mohl ohrozit jen další výrazný negativní makroekonomický šok, který by způsobil hlubokou a dlouhou recesi,“ uvádí v rozhovoru pro HN. I tak ale podle něj bude koupě vlastního bytu v následujících letech dostupnější než dnes. Jeho fond své výnosy generuje z prodeje rezidenčních nemovitostí a pozemků a investorům v prvním čtvrtletí přinesl roční zhodnocení ve výši 10 procent.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










