Na návštěvníky tu čekají nová dobrodružství, letní pohoda i vřelé přijetí od hoteliérů, kteří nabízejí komfortní ubytování. Státní televize ovládaná Kremlem takto láká ruské turisty na okupovaný poloostrov Krym. „Moře je plné delfínů, všichni jsou šťastní, vše je v pořádku a v městech panuje klid,“ ujišťuje reportérka diváky v přímém přenosu. Sociální sítě přitom nabízejí jiné obrazy: hořící muniční sklad a evakuaci tisíců obyvatel z okolních vesnic.

Rusy to přesto od cesty na okupovaný Krym neodradí. Agentura TASS s odvoláním na podnikatele v turistickém ruchu uvedla, že jen v prvních dnech tohoto týdne zamíří na okupovaný ukrajinský poloostrov dalších nejméně 20 tisíc ruských turistů. Ti ale podle všeho stále nemohou cestovat přes Kerčský most, který v noci na pondělí vážně poškodily dvě exploze. Na dovolenou se tak musí vydat přes území, o které Moskva už přes rok válčí s Kyjevem.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nahlédněte do zákulisí dění v Evropě a sledujte českou stopu v Bruselu. Odebírejte nejlepší newsletter v Česku věnovaný EU Ředitelé Evropy. Připravují ho pro vás každý týden Ondřej Houska a Kateřina Šafaříková.