V české energetice vrcholí přípravy na akci „Kulový blesk“. Právě k filmové komedii o mimořádně náročném stěhování dvanácti domácností pod velením Rudolfa Hrušínského lze přirovnat chystanou výměnu milionu „hloupých“ elektroměrů za moderní přístroje s dálkovým a nepřetržitým odečtem.
První fáze instalace takzvaných smartmeterů, která vychází z evropské směrnice, má naplno odstartovat v polovině příštího roku. Trojice distribučních společností ČEZ Distribuce, PREdistribuce a EG.D se ovšem na miliardové investice připravuje už v předstihu. Nejdále pokročil zatím E.ON se svou distribucí EG.D, která spravuje sítě v jižní části republiky.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









