Začínal s malými investicemi do kyberbezpečnostních firem, načež před osmi lety založil se čtyřmi kolegy fond Evolution Equity Partners, který se rozrostl do obřích rozměrů. Udělal přes 50 investic a teď už má otevřený třetí fond s velikostí 750 milionů dolarů (16,5 miliardy korun).

Karel Obluk má na kyberbezpečnost čich – však dlouhé roky působil ve vedení původně antivirové společnosti AVG jako výkonný i technologický ředitel. „Kyberbezpečnost se ukázala jako nosné téma a díky tomu jsme dnes jedni z mála takto zaměřených investičních fondů s dlouholetým know-how,“ říká Obluk, který se pohybuje nejen ve venture kapitálu a private equity, ale také na akciových trzích, v dluhopisech a nemovitostech.

Do Evolution Equity Partners se mu nedávno podařilo přilákat hvězdná jména kyberbezpečnostního světa a radost mu dělá i zájem investorů. „Poptávka je veliká. Naše přidaná hodnota je odbornost a rozkročení mezi Evropou a Severní Amerikou. A samozřejmě výkonnost našeho prvního a druhého fondu, ty nám dělají radost.“

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze