Evropské státy prahnou kvůli covidové zkušenosti po soběstačnosti ve výrobě polovodičů. Čipy jsou klíčovou součástkou v řadě odvětví od autoprůmyslu po velkou i malou elektroniku a Evropa je stále závislá na jejich dodávkách z Asie. To se má brzy změnit. Například Německo v posledních měsících ohlásilo dvě velké oborové investice. V zemi postaví továrny giganty Intel a TSMC. Před Německem ale stojí další problém – do továren nemá lidi. Nedostatek kvalifikovaných odborníků by mohl výrazně ohrozit plány na chystanou soběstačnost Evropy v klíčovém oboru, i když továrny na kontinentu vyrostou.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









