Rozmach saúdské sportovní diplomacie, poháněné miliardami dolarů, je v plném proudu. Po ovládnutí nejprestižnější golfové série a přilákání řady fotbalových hvězd do své ligy sílí dohady, že se blízkovýchodní království domluví se zástupci evropské fotbalové asociace UEFA a vítěz tamní Saudi Pro League dostane od roku 2025 divokou kartu do kvalifikace o Ligu mistrů.
Že nejde o nějakou nereálnou sci-fi představu, potvrzují nejen dosavadní saúdská tažení a síla tamního kapitálu, ale i geografická flexibilita, kterou již UEFA mnohokrát prokázala – vždyť její soutěže hrají i kluby z Izraele či Ázerbájdžánu. Vedle toho se Liga mistrů bude rozšiřovat tak jako tak: od příští sezony ji bude hrát už 36 týmů namísto dosavadních 32.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








