Poprvé byl člověk na Měsíci v roce 1969, naposledy v roce 1972. Tehdejší série krátkých návštěv měla v rámci americko-sovětského soupeření za studené války dokázat, že je lidstvo schopné se na nejbližší vesmírné těleso dostat. O více než půl století později jde už o vytvoření zázemí pro průzkumné a těžební aktivity, možnosti tam pobývat delší dobu a vybudování jakési přestupní stanice pro cesty na Mars. To vše za silného zapojení soukromého sektoru, včetně několika českých firem.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









