Ministr spravedlnosti Pavel Blažek musí podle svých slov chodit, aby mohl soustředěně poslouchat proslovy poslanců. V úterý po dvanácti hodinách jednání ve sněmovně tak raději zákonodárcům kolem půl jedenácté večer navrhl „věnovat se spánku“, než aby vysvětlil možnou protiústavnost novely zákona, která má umožnit zestátnění elektráren společnosti ČEZ. Poslední bod, který měli toho dne projednat, předložilo právě jeho ministerstvo, všechna „právnická moudra“ však prý Blažek nechá na později.

Poslanci ho poslechli a silnou většinou poslali novelu do druhého čtení, když pro ni zvedli ruku téměř všichni představitelé vládních stran. O pár hodin dříve odklepli i bouřlivě diskutovanou novelu zvanou lex OZE II, která zavádí do českého práva prvky komunitní energetiky a která podle mnohých zásadně promění celý sektor.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.