Zkoumáme všechny strategické možnosti včetně pečlivě řízeného odchodu z ruské dcery, zaznělo z vídeňské centrály Raiffeisen Bank International zhruba měsíc po tom, co Putin rozpoutal válečné běsnění na Ukrajině.

Vedení banky, jejíž velmi výdělečná dcera působí i na českém trhu, nelze značnou pečlivost v řízení odchodu upřít. Víc než rok od vypuknutí války byla totiž stále ve fázi „usilování“ o prodej divize Raiffeisenbank Russia. Ani tlak nespokojených klientů, včetně českých, zatím nedonutil šéfa Raiffeisen Johanna Strobla říct cokoliv konkrétnějšího. Tedy samozřejmě je připraven ruskou dceřinou společnost prodat nebo ji oddělit, jak zopakoval v úterý na Evropském fóru v rakouském Alpbachu. Ale ouha, bohužel nemůže ani naznačit, kdy by k tomu mohlo dojít. Znáte Rusko, bude potřeba spousta razítek.

Mezitím Raiffeisen na východě báječně vydělává. Jen za druhé čtvrtletí to bylo 300 milionů eur, což tvoří skoro půlku zisku celé skupiny.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.