Během několika dní dochází na Hradě k velkým personálním změnám. Nejdříve prezidentská kancléřka Jana Vohralíková rozhodla o tom, že oslabí pozici dvou důležitých žen, které s prezidentem Petrem Pavlem absolvovaly volební kampaň. Mluvčí prezidenta Markéta Řeháková už nebude vedoucí odboru komunikace a Linda Jozwiak Kopecká skončí na postu ředitelky Pavlova kabinetu. Během podzimu na Hradě ukončí spolupráci i šéf poradců Tomáš Richter, který Pavlovi zajistil financování kampaně. Ve středu o tom informoval server Seznam Zprávy. A jak se ukazuje, oslabuje i tým dlouholetých pracovníků na Hradě.

Vohralíková coby kancléřka v krátké době rozjela na Hradě personální šachy, které připomínají její nástup do Senátu přesně před čtyřmi lety. Tam jako vedoucí kanceláře Senátu postupně vyměnila třetinu zaměstnanců. Zdaleka ne všechny odchody zároveň podle informací HN probíhaly hladce. Někteří senátoři se tehdy nad vlnou odchodů pozastavovali. Za „unáhlené a nepřipravené“ personální kroky kancléřky označoval třeba bývalý senátor (za STAN) Jan Horník.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.