Letos v lednu rozčílil část energetického trhu vládní zákaz uzavírat se zákazníky nové smlouvy na takzvané spotové tarify. Ty jsou založeny na denním vývoji na energetických burzách a v případě náhlého růstu cen mohou být pro nepoučené odběratele rizikové. To se projevilo loni na podzim, kdy účty za elektřinu mnoha „spotovým“ zákazníkům náhle prudce vyskočily. V době, kdy zákaz začal platit, však už cena začínala padat a lidé s historickou smlouvou na spot platili v následujících měsících za elektřinu méně než ti, kteří byli chráněni vládním stropem.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









