Když před sedmi lety došlo k teroristickým útokům v Bruselu, byl pro nás v pražské redakci Twitter docela užitečným zdrojem informací. Byli jsme sice ostražití a vše do naší online reportáže jsme ověřovali, jak jen to šlo, ale okamžitá twitterová svědectví Bruselanů nebo reportérů na místě umožnila nám i čtenářům rychle se zorientovat v celé té šílené situaci.

Mnoho expertů nejen z Česka tehdy i při jiných událostech globálního významu chválilo vynález Twitteru a sociálních sítí vůbec. Vyzdvihovali, že dokážou proti klasickým médiím zprostředkovat dění bezprostředně a autenticky. Někdo z kolegů tehdy dokonce pronesl, že už vlastně nepotřebuje číst žádné „noviny“, z Twitteru ví všechno. Nebyl sám, takových hlasů byl plný... ano, Twitter zejména.

Tak tohle už neplatí. Už delší dobu samozřejmě. Definitivní razítko dostal konec Twitteru jako použitelného „zpravodajského“ média o tomto víkendu, kdy Hamás napadl Izrael.

Zbývá vám ještě 70 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak sám Elon Musk přispěl k šíření dezinformací o útoku na Izrael?
  • Jak bychom měli dál přistupovat k sociálním sítím?
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.