Nadávek a pomluv má být ve sněmovně méně, protože chování poslanců by mělo být „založeno na vzájemné úctě“ a nesmí snižovat důstojnost parlamentu. Zároveň by měl přijít konec drahých darů a protislužeb nebo návrhů zákonů, u nichž není jasné, zda za nimi stojí poslanec, či lobbista. Zatím to může znít jako utopie, ale právě tyto body se snaží postihnout skupina poslanců v čele s Pavlem Staňkem z koaliční ODS a Helenou Válkovou z opozičního ANO. Ti pracují na historicky prvním etickém kodexu, který by v české sněmovně upravoval chování poslanců.
Co se dočtete dál
- Jak chtějí poslanci ošetřit nevhodné chování?
- Co bylo inspirací pro vznik etického kodexu?
- Pokolikáté se poslanci pokoušejí sami sebe podobným dokumentem „zkrotit“?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









